Jak získat důvěru

Během prvních dní od pořízení morčete mu dopřejte klid, aby se aklimatizovalo a zvyklo si na nový domov. Odstraňte z jeho blízkosti hlasité předměty.Nedějte žádné rychlé pohyby a přistupujte k němu zepředu, nikoliv zezadu (mohlo by se vylekat).
 

Jak získat důvěru morčete v 5-ti krocích:

1. Probuzení zvědavosti

Lehněte si vedle zavřené klece zhruba do výšky očí a zůstaňte nehybně ležet. Morče začne být zvědavé a získáte tak jeho pozornost. Toto opakujte asi 2-3 dny.
 

2. Pamlsky

Připravte si nějaký pamlsek (ideálně ovoce nebo zeleninu  viz. JÍDELNÍČEK). Jednou rukou prohrábněte jeho postýlku, abyste získali pach morčete. Pomalu se k němu přibližujte a dávejte mu pamlsek.
 

3. Poprvé venku

Pokud máte klec, můžete ji spojit pomocí desky, knížky, dřevěného mostu apod. s podlahou pokoje. Morče se tak dostane ven, aniž byste na něj museli sahat. Pokud nebude chtít vylézt, nalákejte ho pomocí pamlsku. V žádném případě ale nepoužívejte násilí. Toto opakujte několikrát. Nenechte se odradit neúspěchem.

 

4. Pohlazení

Jakmile si morče zvykne chodit na takovéto výlety, můžete se pokusit jej pomalu a jemně pohladit, třeba jedním prstem. Postupem času se nechá pohladit celou dlaní.

 

5. Zpestření výletu

Morčeti můžete zpestřit jeho výběh např. překážkami v podobě vetviček, dřívek, knížek apod. (viz. sekce TIPY NA HRAČKY). Dávejte však pozor na elektrické kabely, které by mohlo morče prokousat a na dveře, kde by se jim mohla přivřít noha.

ZDROJ 1ZDROJ 2 (upraveno)